Konferencje reumatologiczne w 2020

W roku 2020 konferencje naukowe odbywają się głównie online. Nie sprawia to jednak, że są mniej wartościowe merytorycznie, a oferta dostępnych spotkań wciąż pozostaje atrakcyjna. Dodatkowo prowadzona w ten właśnie sposób konferencja jest bardziej dostępna dla chcących wziąć w niej udział uczestników. Zapoznaj się ze zbliżającymi się konferencjami kierowanymi zarówno do lekarzy specjalistów, naukowców, jak i studentów
Spośród konferencji dotyczących tematyki schorzeń reumatologicznych, którymi warto się zainteresować, warto wymienić konferencję pod tytułem ”Kontrowersje i postępy w reumatologii”. Jest to konferencja hybrydowa organizowana w Krakowie oraz transmitowana online. Konferencja odbędzie się 19.11.2020 – 21.11.2020 i podejmie przede wszystkim zagadnienia dotyczące trudności diagnostycznych i leczniczych szerokiej gamy chorób reumatologicznych, między innymi takich, jak: leczenie Zesztywniającego Zapalenia Stawów Kręgosłupa, Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, układowe choroby tkanki łącznej wieku rozwojowego, ciąża u kobiet z chorobami reumatycznymi, miopatie zapalne, dna moczanowa, twardzina układowa i postępy w jej leczeniu oraz powikłania płucne, łuszczycowe zapalenie stawów i wiele innych. Ponadto dla uczestników dostępne będą wirtualne stanowiska. Program konferencji jest bardzo szeroki i kompleksowo omawia najnowsze trendy w leczeniu i terapii chorób reumatologicznych.

Konferencje neurologiczne organizowane w 2020

Konferencją naukową, którą warto się zainteresować jest konferencja pod tytułem ”VI Ogólnopolska Konferencja „Pułapki w Neurologii””, która odbędzie się online w dniach 12.11.2020 – 14.11.2020. Konferencja obejmie zagadnienia takie jak: Choroby zapalne układu nerwowego, neurologia wieku starczego, neurologia w ciąży, związek kardiologii i neurologii w wieku starczym, neuroonkologia i neuroradiologia. Wśród konferencji medycznych w 2020 znaleźć można również konferencję związaną z neurologią pod tytułem ”Neuropsychiatria i Neuropsychologia Update 2020”, która odbędzie się online w dniach 20.11.2020 -21.11.2020 r. Konferencja ta w swoich zagadnieniach integruje wiele dziedzin neuronauk. Dotyczy najnowszej wiedzy z zakresu neuropsychofarmakologii, neurobiologii oraz neuropsychologia. Kolejna konferencja odbędzie się w dniach 10.12.2020 – 11.12.2020 drogą online, pod tytułem ”Choroby Demielinizacyjne OUN – ścieżki kliniczne”. Konferencja ta podejmie się prezentacji różnych ścieżek klinicznych w tym farmakoterapii leczących schorzenia związane z demielinizacją w ośrodkowym układzie nerwowym.

Warte uwagi konferencje medyczne dla studentów do końca 2020

Konferencją medyczną w 2020 roku, szczególnie polecaną studentom, jak również lekarzom i naukowcom jest konferencja pod tytułem ”Minimalnie Inwazyjna Chirurgia Medycyny Mniejszej Krok po Kroku – On Line”. Konferencja odbędzie się drogą online w kilku turach, dniach 6 oraz 27 października i 17 listopada 2020. Konferencja ta jest praktycznym warsztatem rozwijającym umiejętności z zakresu małej chirurgii. Warsztaty odbywać się będą w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Warsztaty prowadzone online są nieodpłatne, ale również możliwe jest bezpośrednie uczestnictwo w warsztatach. Konferencja dedykowana jest praktykom, którzy chcą rozwinąć umiejętności z zakresu małej chirurgii i poznać najnowsze rozwiązania w tym zakresie.